Klienci
Wydarzenia

Wydarzenia

Hybrydowa aplikacja mobilna PeoPay z odciskiem palca i wielowalutowością

Bank Pekao S.A uruchomił produkcyjnie hybrydową wersję aplikacji PeoPay - następczynię dotychczasowej aplikacji mobilnej Pekao24 oraz poprzedniej wersji aplikacji płatniczej PeoPay.
Rozwiązanie łączy w sobie najlepsze cechy technologii webowej i natywnej.
Funkcjonalność aplikacji została wzbogacona o autoryzację za pomocą odcisku palca oraz wielowalutowość czyli możliwość płacenia za granicą w walucie danego kraju. Wielowalutowość umożliwia również wygodne płacenie za zakupy w telefonie bez dodatkowych kroków zarówno na stronach polskich jak i zagranicznych z wyborem odpowiedniego konta walutowego. Aplikacja wspiera wiele metod autoryzacji m.in.: PIN i odcisk palca.
Projekt był bardzo ciekawym przedsięwzięciem. Nad aplikacją pracowali wspólnie programiści Banku i Softax. Programiści Banku byli odpowiedzialni za część web, natomiast część natywną dostarczył Softax.

T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza nową bankowość mobilną

T-Mobile Usługi Bankowe, wspólny projekt Alior Banku i T-Mobile, udostępnił klientom nowoczesną wersję bankowości mobilnej.
Wdrożona przez Softax aplikacja, dostępna na systemy Android oraz iOS, wprowadza nową jakość w zakresie designu i funkcjonalności. Jest jednym z nielicznych rozwiązań zaprojektowanych tak, aby zawsze być o krok przed innymi. Dzięki aplikacji klienci mają znacznie wygodniejszy i szybszy, niż w przypadku korzystania z tradycyjnej bankowości internetowej, dostęp do usług bankowych.

Pierwszy na świecie system płatności mobilnych w technologii HCE na Windows 10

Bank Pekao jako pierwszy na świecie wdrożył system płatności mobilnych w technologii HCE. Rozwiązanie zostało zbudowane w oparciu o platformę Advantica i wdrożone w aplikacji PeoPay.
Dzięki technologii HCE klienci Banku, którzy posiadają telefon z systemem Windows 10 mają możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych NFC bez potrzeby osadzania karty płatniczej na karcie SIM telefonu. Rozwiązanie to zostało wdrożone w Androidowej wersji aplikacji PeoPay w październiku 2014.
W poprzednim roku Windows 10 otrzymał techniczną możliwość wykorzystania HCE. Jako pierwsi na świecie przygotowaliśmy aplikację, która została na początku marca uruchomiona przez Pekao SA.

Wyniki konkursów na najlepsze karty w Polsce 2015 roku

Podczas Polskiej Kartowej Gali, spotkania uczestników VIII Konferencji Central European Electronic Card w Warszawie w dniach 3-4 grudnia 2015, największej konferencji kartowej w Polsce, zostały ogłoszone wyniki rozpisanych wcześniej konkursów.
W kategorii "Najlepszy w 2015 roku system / aplikacja / urządzenie IT do obsługi systemów kartowych w Polsce” wygrał Bank Pekao SA za Kartę Wielowalutową MasterCard Debit FX wdrożoną w oparciu o platformę Advantica.

LogoBank zaprezentowany podczas EMEA Region Meeting

Konferencje EMEA organizowane są dla największych agencji marketingowych na świecie. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Warszawie, gdzie zaprezentowaliśmy nasz innowacyjny, wytyczający trendy produkt: LogoBank - platformę klasy Personal Finance Assistant, najnowocześniejsze rozwiązanie bankowości elektronicznej.
Platforma LogoBank udostępnia narzędzia umożliwiające m.in zarządzanie procesami sprzedaży kontekstowej związanej z dostarczaniem produktów, które odpowiadają na rzeczywiste, w danej chwili, potrzeby klienta.

Zdjęcia z konferencji EMEA

Maciej Samcik opisuje na łamach Gazety Wyborczej nasz produkt - LogoBank

LogoBank to system bankowości internetowej i mobilnej klasy PFA (Personal Finance Assistant) analogicznie jak rozwiązania Siri, Cortana i Google Now, będące rozwiązaniami klasy PA (Personal Assistant). Wykorzystuje najnowsze trendy technologii strumieniowej.

Dowiedz się więcej o LogoBank.

LogoBank zaprezentowany w prasie arabskiej

Nowoczesna platforma bankowości elektronicznej LogoBank została zauważona na półwyspie Arabskim. LogoBank jest pierwszą platformą, która udostępnia funkcje odpowiadające wprost finansowym potrzebom klienta. Jest przygotowana w taki sposób, aby z jednej strony umiejętnie wykorzystywać procesy finansowe i płatnicze klienta, z drugiej udostępniać intuicyjny interfejs komunikacji.

LogoBank został opisany m.in. w:

Softax wyróżniony w konkursie technologicznym Gazety Bankowej

Platforma Advantica otrzymuje kolejną nagrodę. Zostaliśmy nagrodzeni rekomendacją w VIII edycji Konkursu Technologicznego "Gazety Bankowej" za wdrożenie płatności HCE. Jako drudzy w Europie wdrożyliśmy tę innowacyjną technologię w systemie płatności mobilnych PeoPay. Prace trwały równolegle z pracami VISA i Mastercard w zakresie specyfikacji. To duże wyróżnienie. Rok po roku nasza platforma płatniczo-kartowa Advantica otrzymuje nagrodę w tym prestiżowym konkursie.

Volkswagen Bank Polska S.A Liderem Informatyki Instytucji Finansowych 2014 za system UFO

Volkswagen Bank Polska S.A został uhonorowany pierwszą nagrodą w 13 konkursie „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014” organizowanym przez Gazetę Bankową za wdrożenie systemu Unified Front Office opracowanym przez Softax.

Pierwszy w Polsce system płatności mobilnych w technologii HCE

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wdrożył system płatności mobilnych w technologii HCE. Rozwiązanie zostało zbudowane w oparciu o platformę Advantica. Dzięki technologii HCE klienci Banku mają możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych NFC bez potrzeby osadzania karty płatniczej na karcie SIM telefonu.

Unified Front Office w Volkswagen Bank Polska S.A.

Volkswagen Bank Polska S.A. uruchomił we wszystkich salonach dealerskich grupy VW, nowy system do obsługi finansowania zakupu samochodów. Opracowany przez Softax, we współpracy z VWBank i Deloitte, system UFO chwalony jest przez sprzedawców za łatwość i intuicyjność obsługi. UFO wspiera sprzedawcę w całym proces sprzedaży, od skalkulowania oferty na zakup pojazdu nowego lub używanego przez przygotowanie i złożenie wniosku, po przygotowanie umowy kredytowej lub leasingowej. Automatyzacja procesu spowodowała, że klient otrzymuje decyzję kredytową i dokumenty do podpisu w kilka sekund.

Softax laureatem konkursu technologicznego Gazety Bankowej

System płatności mobilnych PeoPay otrzymuje prestiżową nagrodę Gazety Bankowej w kategorii "Produkt" - HIT ROKU 2O14 dla Instytucji Finansowych. PeoPay - przygotowany i wdrożony przez Softax na zamówienie Banku Pekao - oparty jest na platformie Advantica, która umożliwia wszechstronną obsługę transakcji i kart płatniczych.

Premiera systemu płatności mobilnych PeoPay na platformie Windows Phone

Po udanym debiucie aplikacji PeoPay, przeznaczonej na systemy operacyjne Android i iOS, Softax opracował dla Banku Pekao wersję funkcjonującą w środowisku Windows Phone. Tym samym, posiadacze niemal wszystkich dostępnych w Polsce smartfonów, mogą stać się użytkownikami systemu płatności mobilnych PeoPay.

Serwis PKO Junior dostępny w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski udostępnił bankowość internetową dostosowaną do wieku i gustu najmłodszych użytkowników, co jest jednym z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie. Innowacyjny serwis transakcyjny PKO Junior, został zaimplementowany przez Softax, w oparciu o ICC - autorską platformę do obsługi kanałów elektronicznych.

Platforma Finansowa BGŻ dla Firm

Bank BGŻ uruchomił Platformę Finansową dla Firm - utworzony przez Softax nowoczesny serwis internetowy dla klientów instytucjonalnych. Z wykorzystaniem jednego uwierzytelnienia oferuje dostęp do produktów i usług Banku, obsługiwanych dotychczas w różnych aplikacjach. Daje także możliwość przeglądania aktualnych informacji i analiz ekonomicznych.