Klienci
Wydarzenia

Wydarzenia

Nowy sposób otwierania konta w Banku Pekao SA - zrób "selfie" aplikacją PeoPay

Od stycznia 2019 roku, użytkownicy aplikacji mobilnej PeoPay Banku Pekao SA, jako pierwsi w Polsce mogą otworzyć konto w nowatorski sposób. Korzystając z aplikacji PeoPay wystarczy zrobić trzy kilkosekundowe nagrania wideo typu "selfie", zeskanować telefonem dowód osobisty oraz wypełnić krótki formularz (imię, nazwisko, login, adres e-mail). Wizyta w placówce nie jest konieczna - otwarcie konta następuje gdy bank zweryfikuje przesłane nagrania.

PeoPay laureatem nagrody EFMA-Accenture Distribution & Marketing Innovation Awards 2018

Rozwijana wspólnie z Bankiem Pekao S.A. aplikacja mobilnej bankowości PeoPay, została uznana przez międzynarodowych ekspertów za najlepszą innowację na świecie w 2018 roku w kategorii Phygital Distribution & Experience.
Podczas uroczystej gali 17 października w Lizbonie, specjaliści docenili aplikację za najlepszy mariaż bankowości tradycyjnej z elektroniczną.

“You know you’re in 2018 when you can pay with your phone abroad immediately in a foreign currency!”
EFMA NEWS

BLIK w PeoPay

Bankowość mobilna Banku Pekao S.A. została uzupełniona o nową formę transakcji bezgotówkowych: BLIK. Po płatnościach zbliżeniowych telefonem w technologii HCE oraz potwierdzaniu transakcji metodą biometryczną jest to kolejne praktyczne udogodnienie dla klientów banku.

Płatności Apple Pay zintegrowane z aplikacją bankowości mobilnej PeoPay Banku Pekao S.A.

Wdrożone rozwiązanie umożliwia klientom banku wprowadzenie do portfela Apple Pay (za pomocą takich kanałów jak sms, aplikacja PeoPay, Call Center) kart płatniczych Mastercard i używanie ich w urządzeniach Apple iPhone i Apple Watch.

Alior Bank i T‑Mobile Romania uruchamiają Telekom Banking w Rumunii

Alior Bank uruchomił rumuńską wersję TMUB. Usługi oferowane wspólnie z Telekom Romania będą świadczone pod marką Telekom Banking. W ofercie znajdzie się konto internetowe z bezpłatnymi przelewami i bankomatami oraz – nowość na rynku rumuńskim – internetowy kantor walutowy. Podobnie jak w Polsce, Alior Bank stworzył system inowacyjnej bankowości mobilnej oraz internetowej w oparciu o rozwiązania firmy Softax.

Hybrydowa aplikacja mobilna PeoPay z odciskiem palca i wielowalutowością

Bank Pekao S.A uruchomił produkcyjnie hybrydową wersję aplikacji PeoPay - następczynię dotychczasowej aplikacji mobilnej Pekao24 oraz poprzedniej wersji aplikacji płatniczej PeoPay.
Rozwiązanie łączy w sobie najlepsze cechy technologii webowej i natywnej.
Funkcjonalność aplikacji została wzbogacona o autoryzację za pomocą odcisku palca oraz wielowalutowość czyli możliwość płacenia za granicą w walucie danego kraju. Wielowalutowość umożliwia również wygodne płacenie za zakupy w telefonie bez dodatkowych kroków zarówno na stronach polskich jak i zagranicznych z wyborem odpowiedniego konta walutowego. Aplikacja wspiera wiele metod autoryzacji m.in.: PIN i odcisk palca.
Projekt był bardzo ciekawym przedsięwzięciem. Nad aplikacją pracowali wspólnie programiści Banku i Softax. Programiści Banku byli odpowiedzialni za część web, natomiast część natywną dostarczył Softax.

KIR i ZBP uruchamiają usługę QLIK

QLIK to unikalne rozwiązanie zarówno w skali sektora bankowego, jak i firm pośredniczących w realizacji płatności, które na pewno będzie miało duży wpływ na rynek płatności w Polsce. Jego kluczowe zalety to wygoda i prostota użytkowania, zarówno dla wystawcy, jak i płatnika. Dla wystawcy faktur to nowy i innowacyjny kanał dystrybucji informacji o płatnościach, a dla płatnika szybki dostęp do wielu zobowiązań w jednym miejscu – czyli w systemie bankowości internetowej – i wygodny sposób opłacania rachunków. Usługa QLIK jest świadczona przez banki z wykorzystaniem systemu Invoobill 2.0 należącego do Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. oraz systemów bankowości elektronicznej poszczególnych banków płatników. System Invoobill został storzony przez Softax.

Nowa bankowość Alior

Alior Bank zaprasza pierwszą grupę klientów indywidualnych do korzystania z nowej odsłony bankowości internetowej i mobilnej. W drugiej połowie roku nowa wersja będzie dostępna dla wszystkich klientów indywidualnych oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Nowa bankowość internetowa TMUB

Nowy system bankowości T‑Mobile Usługi Bankowe bazuje na modelu Omnichannel. W ten sposób udało się ujednolić interfejs z aplikacją mobilną. Spójny sposób nawigacji i poruszania się sprawia, że dostęp jest wygodny. Technologia Responsive Web Design (RWD) sprawia, że użytkowanie jest przyjemne zarówno na smartfonach, jak i komputerach.

Alior Bank laureatem nagrody „Lider 2016”

T‑Mobile Usługi Bankowe znalazł się w gronie laureatów nagrody „Lider 2016” przyznawanej przez „Gazetę Bankową” firmom oraz instytucjom, które w ubiegłym roku wdrożyły najciekawsze rozwiązania w danej branży. Bank zajął drugie miejsce w kategorii „Bankowość i Finanse” za nową bankowość mobilną tworzoną przez Softax

T‑Mobile Usługi Bankowe wprowadza nową bankowość mobilną

T‑Mobile Usługi Bankowe, wspólny projekt Alior Banku i T‑Mobile, udostępnił klientom nowoczesną wersję bankowości mobilnej.
Wdrożona przez Softax aplikacja, dostępna na systemy Android oraz iOS, wprowadza nową jakość w zakresie designu i funkcjonalności. Jest jednym z nielicznych rozwiązań zaprojektowanych tak, aby zawsze być o krok przed innymi. Dzięki aplikacji klienci mają znacznie wygodniejszy i szybszy, niż w przypadku korzystania z tradycyjnej bankowości internetowej, dostęp do usług bankowych.

Pierwszy na świecie system płatności mobilnych w technologii HCE na Windows 10

Bank Pekao jako pierwszy na świecie wdrożył system płatności mobilnych w technologii HCE. Rozwiązanie zostało zbudowane w oparciu o platformę Advantica i wdrożone w aplikacji PeoPay.
Dzięki technologii HCE klienci Banku, którzy posiadają telefon z systemem Windows 10 mają możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych NFC bez potrzeby osadzania karty płatniczej na karcie SIM telefonu. Rozwiązanie to zostało wdrożone w Androidowej wersji aplikacji PeoPay w październiku 2014.
W poprzednim roku Windows 10 otrzymał techniczną możliwość wykorzystania HCE. Jako pierwsi na świecie przygotowaliśmy aplikację, która została na początku marca uruchomiona przez Pekao SA.

Wyniki konkursów na najlepsze karty w Polsce 2015 roku

Podczas Polskiej Kartowej Gali, spotkania uczestników VIII Konferencji Central European Electronic Card w Warszawie w dniach 3-4 grudnia 2015, największej konferencji kartowej w Polsce, zostały ogłoszone wyniki rozpisanych wcześniej konkursów.
W kategorii "Najlepszy w 2015 roku system / aplikacja / urządzenie IT do obsługi systemów kartowych w Polsce” wygrał Bank Pekao SA za Kartę Wielowalutową MasterCard Debit FX wdrożoną w oparciu o platformę Advantica.

LogoBank zaprezentowany podczas EMEA Region Meeting

Konferencje EMEA organizowane są dla największych agencji marketingowych na świecie. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Warszawie, gdzie zaprezentowaliśmy nasz innowacyjny, wytyczający trendy produkt: LogoBank - platformę klasy Personal Finance Assistant, najnowocześniejsze rozwiązanie bankowości elektronicznej.
Platforma LogoBank udostępnia narzędzia umożliwiające m.in zarządzanie procesami sprzedaży kontekstowej związanej z dostarczaniem produktów, które odpowiadają na rzeczywiste, w danej chwili, potrzeby klienta.

Zdjęcia z konferencji EMEA

Maciej Samcik opisuje na łamach Gazety Wyborczej nasz produkt - LogoBank

LogoBank to system bankowości internetowej i mobilnej klasy PFA (Personal Finance Assistant) analogicznie jak rozwiązania Siri, Cortana i Google Now, będące rozwiązaniami klasy PA (Personal Assistant). Wykorzystuje najnowsze trendy technologii strumieniowej.

Dowiedz się więcej o LogoBank.

LogoBank zaprezentowany w prasie arabskiej

Nowoczesna platforma bankowości elektronicznej LogoBank została zauważona na półwyspie Arabskim. LogoBank jest pierwszą platformą, która udostępnia funkcje odpowiadające wprost finansowym potrzebom klienta. Jest przygotowana w taki sposób, aby z jednej strony umiejętnie wykorzystywać procesy finansowe i płatnicze klienta, z drugiej udostępniać intuicyjny interfejs komunikacji.

LogoBank został opisany m.in. w:

Softax wyróżniony w konkursie technologicznym Gazety Bankowej

Platforma Advantica otrzymuje kolejną nagrodę. Zostaliśmy nagrodzeni rekomendacją w VIII edycji Konkursu Technologicznego "Gazety Bankowej" za wdrożenie płatności HCE. Jako drudzy w Europie wdrożyliśmy tę innowacyjną technologię w systemie płatności mobilnych PeoPay. Prace trwały równolegle z pracami VISA i Mastercard w zakresie specyfikacji. To duże wyróżnienie. Rok po roku nasza platforma płatniczo-kartowa Advantica otrzymuje nagrodę w tym prestiżowym konkursie.

Volkswagen Bank Polska S.A Liderem Informatyki Instytucji Finansowych 2014 za system UFO

Volkswagen Bank Polska S.A został uhonorowany pierwszą nagrodą w 13 konkursie „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014” organizowanym przez Gazetę Bankową za wdrożenie systemu Unified Front Office opracowanym przez Softax.

Pierwszy w Polsce system płatności mobilnych w technologii HCE

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce wdrożył system płatności mobilnych w technologii HCE. Rozwiązanie zostało zbudowane w oparciu o platformę Advantica. Dzięki technologii HCE klienci Banku mają możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych NFC bez potrzeby osadzania karty płatniczej na karcie SIM telefonu.

Unified Front Office w Volkswagen Bank Polska S.A.

Volkswagen Bank Polska S.A. uruchomił we wszystkich salonach dealerskich grupy VW, nowy system do obsługi finansowania zakupu samochodów. Opracowany przez Softax, we współpracy z VWBank i Deloitte, system UFO chwalony jest przez sprzedawców za łatwość i intuicyjność obsługi. UFO wspiera sprzedawcę w całym proces sprzedaży, od skalkulowania oferty na zakup pojazdu nowego lub używanego przez przygotowanie i złożenie wniosku, po przygotowanie umowy kredytowej lub leasingowej. Automatyzacja procesu spowodowała, że klient otrzymuje decyzję kredytową i dokumenty do podpisu w kilka sekund.

Softax laureatem konkursu technologicznego Gazety Bankowej

System płatności mobilnych PeoPay otrzymuje prestiżową nagrodę Gazety Bankowej w kategorii "Produkt" - HIT ROKU 2O14 dla Instytucji Finansowych. PeoPay - przygotowany i wdrożony przez Softax na zamówienie Banku Pekao - oparty jest na platformie Advantica, która umożliwia wszechstronną obsługę transakcji i kart płatniczych.

Premiera systemu płatności mobilnych PeoPay na platformie Windows Phone

Po udanym debiucie aplikacji PeoPay, przeznaczonej na systemy operacyjne Android i iOS, Softax opracował dla Banku Pekao wersję funkcjonującą w środowisku Windows Phone. Tym samym, posiadacze niemal wszystkich dostępnych w Polsce smartfonów, mogą stać się użytkownikami systemu płatności mobilnych PeoPay.

Serwis PKO Junior dostępny w PKO Banku Polskim

PKO Bank Polski udostępnił bankowość internetową dostosowaną do wieku i gustu najmłodszych użytkowników, co jest jednym z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie. Innowacyjny serwis transakcyjny PKO Junior, został zaimplementowany przez Softax, w oparciu o ICC - autorską platformę do obsługi kanałów elektronicznych.

Platforma Finansowa BGŻ dla Firm

Bank BGŻ uruchomił Platformę Finansową dla Firm - utworzony przez Softax nowoczesny serwis internetowy dla klientów instytucjonalnych. Z wykorzystaniem jednego uwierzytelnienia oferuje dostęp do produktów i usług Banku, obsługiwanych dotychczas w różnych aplikacjach. Daje także możliwość przeglądania aktualnych informacji i analiz ekonomicznych.